GERM: Madison Booker 1

Germantown High School sophomore Madison Booker. 

Here is the Capital Sports Girls Basketball All-State Team.

Coach of the Year: Kyle Heard, Pontotoc

Player of the Year: Macie Walker, Guard, Sr., Belmont

FIRST TEAM

Madison Booker, Guard, So., Germantown

Arianna Patton, Guard, Sr., Meridian

Melony Thames, Guard, Sr., Choctaw Central

Debreasha Powe, Wing/Forward, Jr., Meridian

Kennedy Ransom, Forward, Sr., Madison Central

SECOND TEAM

Zoe Essary, Guard, Jr., Kossuth

Hannah Campbell, Guard, Sr., New Site

MacKenzie Thomas, Guard, Sr., Laurel

Rhema Pegues, Wing/Forward, Jr., Olive Branch

Samya Brooks, Forward, Jr., Pontotoc

THIRD TEAM

Gabrielle Collier, Guard, Sr., Brandon

Carly Keats, Guard, Jr., Choctaw Central

Addison Howell, Wing/Forward, Jr., Olive Branch

Alana Rouser, Forward, Fr., Germantown

Kelsi Andrews, Forward, 7th, Holmes County Central

 

HONORABLE MENTION

Tiara Abron, Guard, Sr., Senatobia

Tiana Abron, Guard, Sr., Senatobia

Lakirah Alexander, Forward, Jr., McLaurin

Ally Alford, Guard, Sr., North Delta

Zykeria Anderson, Guard, Sr., Raymond

Carleigh Andrews, Guard, Jr., Holmes County Central

Quay Bailey, Forward, Sr., Calhoun City

Kylah Bell, Forward, Jr., Pass Christian

Madison Bennett, Guard, Jr., Tishomingo County

Alivia Berry, Guard, Jr., Jefferson Davis County

Kaileigh Bilbo, Guard, Jr., St. Martin

Amya Black, Guard, Sr., Olive Branch

Serenity Blakely, Guard, Sr., Greene County

Dacia Bostic, Forward, Jr., Quitman

Sequoia Bouldin, Guard, Jr., North Forrest

Makayla Boyd, Guard, Sr., Pontotoc

Hayleigh Breland, Guard, Jr., Stone

Antonia Bryant, Guard, Sr., St. Martin

Aubrey Britt, Guard, Jr., Loyd Star

Caroline Brock, Guard, Sr., Pillow Academy

Destiny Brown, Guard, Jr., East Marion

Goldee Butler, Forward, So., Biggersville

Katelyn Coleman, Guard, Jr., McEvans

Zoey Cooley, Guard, Sr., Laurel

Shanayshia Culpepper, Guard, Jr., East Webster

Amari Davis, Guard, Jr., North Pike

Lindsey Dickerson, Guard, Jr., New Site

Arianna Durrell, Guard, Jr., Clinton

Brynea Eason, Wing, Sr., Olive Branch

Nae Nae Ellis, Forward, Jr., Jackson Academy

Je’Mya Evans, Forward, Sr., Harrison Central

Gracie Falla, Guard, Jr., Sacred Heart

Kyla Farmer, Forward, Jr., Choctaw Central

Taelar Felton, Guard, Fr., Clinton

Andie Flatgard, Guard, Jr., Jackson Prep

Jaliscia Florence, Guard, Sr., Tupelo

Hama’ya Fielder, Guard, Jr., Neshoba Central

Simaru Fields, Guard, Jr., Gulfport

Marley Freeman, Guard, Jr., Brandon

Mylani Galbreath, Guard, Jr., Hillcrest Christian

Clara Garland, Forward, Jr., Tishomingo County

Kinsley Gordon, Guard, Jr., Myrtle

Lauren Graves, Guard, Jr., East Webster

Kassi Grimes, Forward, Sr., Belmont

Rayleigh Guin, Guard, Jr., Belmont

Shemiah Hadley, Guard, Sr., North Pontotoc

Katie Beth Hall, Guard, Jr., Ingomar

Emmi Harkins, Forward, Sr., Leake Academy

Abbey Harrison, Forward, Jr., Hernando

Jacia Hayes, Forward, Jr., Pearl

Zaria Heard, Guard, Sr., Columbus

Tydajasha Hood, Forward, Sr., West Lowndes

Audria Houston, Guard, So., Oxford

Ja’Sharreah Hunt, Guard, Jr., Franklin County

Areyanna Hunter, Guard, Sr., Louisville

Amber McIntosh, Forward, So., Houston

Elise Jackson, Guard, Jr., Purvis

Marian Jenkins, Forward, Jr., Germantown

Kennedi Jimison, Guard, Sr., NE Lauderdale

Kaylee Jones, Forward, Sr., Pillow Academy

Kalea Koger, Forward, Jr., Belmont

Abby Kuykendall, Guard, Sr., Belmont

Madelyn Ladner, Guard, Jr., Hancock

Kynijza Lampley, Guard, Jr., Wayne County

Claire Leak, Guard, Sr., Walnut

Na'Kaiyla Lockett, Guard, Fr., Noxubee County

Ivy Loden, Guard, Sr., New Site

Taylor Lucas-Howard, Guard, Jr., Simmons

Jasmine Malone, Guard, Jr., Byhalia

Chrystal Mayes, Wing, Sr., South Panola

Mahaila McClendon, Forward, Jr., Forest

Maggie McVey, Guard, Sr., East Union

Madison Miller, Forward, Jr., Nettleton

Reanna Moody, Guard, So., Greene County

Aaliyah Mosley, Guard, Sr., Madison Central

Alexus Nixon, Guard, Jr., Bay Springs

Maura Nunley, Guard, Sr., Tishomingo County

Michaela Payton, Forward, Jr., Moss Point

Trinity Pleas, Wing, Jr., Olive Branch

Macie Phifer, Forward, 8th, Ingomar

Rebekah Pilcher, Guard, Jr., South Pontotoc

Miriam Prince, Guard, So., Leake Academy

Rylee Rankin, Guard, Jr., Puckett

Jayiah Ransom, Guard, Jr., Terry

Averi Sanders, Guard, Sr., West Lowndes

Olivia Sasser, Guard, Sr., Jackson Prep

Myeisha Scott, Forward, Sr., Provine

Hannah Seago, Guard, So., Biggersville

Amaijah Smith, Guard, Sr., Gulfport

Jamea Smith, Forward, Jr., Lanier

McKinna Smith, Guard, Sr., Jackson Academy

Orlandria Smith, Guard, Jr., Smithville

Asia Stafford, Forward, So., Biggersville

Brittany Sturkey, Guard, Sr., West Lincoln

Leah Sutton, Guard, So., Raymond

Emily Thompson, Forward, Sr., Jackson Academy

Natalie Thompson, Guard, Sr., Jackson Academy

Halle Traylor, Guard, Sr., Tupelo

Dajah Turner, Guard, Jr., Holly Springs

Sky Vaughn, Guard, Sr., Pontotoc

Madilynn Vuncannon, Guard, So., Walnut

Cailey Walker, Forward, Sr., Hartfield Academy

Kaitlyn Walker, Forward, So., Clinton

Laila Walker, Forward, Jr., Harrison Central

Tariyah Washington, Guard, Jr., Greenville Christian

Mia Wheeler, Forward, Sr., Hartfield Academy

Lily Whitley, Forward, Jr., New Site

D.J. Williams, Guard, Sr., Columbus

Kailyn Wilson, Guard, Jr., North Forrest

Elishia Wilson, Forward, Sr., Independence

Tamia Yates, Forward, So., Crystal Springs